Rusi rozhodli o triumfe nad Švédskom v poslednej tretine

Rusko
Švédsko
piatok
výsledok
ŠTOKHOLM 11. mája (SITA) - Hokejisti Ruska zvíťazili v piatkovom stretnutí S-skupiny na majstrovstvách sveta vo Švédsku nad domácimi reprezentantmi 6:3. Švédi v úvodnej časti hry využili dve presilovky zásluhou Erika Karlssona a Henrika Zetterberga, Rusov potešil gólom Alexander Popov. V polovici stretnutia viedli Tre Kronor po ďalšom presilovkovom zásahu už 3:1, nezvládli však koniec druhej a úvod tretej tretiny, keď v priebehu siedmych minút štyrikrát inkasovali. Najskôr v 36. min vsietil v početnej výhode o dvoch hráčov kontaktný gól Jevgenij Malkin, o tri minúty vyrovnal na 3:3 pri výhode o jedného korčuliara Jemelin. Rusom vyšiel skvele nástup do tretieho dejstva, keď po góloch Perežogina a Malkina odskočili svojmu súperovi o dva góly. Za stavu 5:3 mali Švédi k dispozícii päťminútovú presilovku pri vylúčení Kalinina, nedokázali sa však gólovo presadiť. Najproduktívnejší hráč základnej časti tohto ročníka zámorskej NHL Jevgenij Malkin skompletizoval osem minút pred koncom hetrik a v poslednej minúte pečatil výsledok na konečných 7:3 svojím druhým gólom Perežogin.

Výsledok - S-skupina:
Góly: 11. A. Popov (J. Malkin), 36. J. Malkin (J. Biriukov, J. Kuznecov), 39. Jemelin (Dacjuk, Kalinin), 41. Perežogin (J. Medvedev), 43. J. Malkin (A. Popov), 52. J. Malkin (A. Popov), 60. Perežogin (J. Malkin) - 6. E. Karlsson (Stalberg, Alfredsson), 15. Zetterberg (Alfredsson, L. Eriksson), 30. Franzén (L. Eriksson, Zetterberg)