Fínsko
USA
nedeľa
výsledok
HELSINKI 13. mája (SITA) - Hokejisti USA zvíťazili v nedeľnom stretnutí H-skupiny na majstrovstvách sveta vo Fínsku nad domácimi reprezentantmi nečakane hladko 5:0. Skóre stretnutia otvoril v 17. min Max Pacioretty. V závere druhej tretiny pridali Američania ďalšie dva presné zásahy, keď fanúšikov USA potešil najskôr v 36. min Kyle Palmieri a o dve minúty neskôr sa pri hre v početnej výhode o jedného hráča presadil Justin Faulk. Domácim nevyšiel ani úvod tretej časti hry, keď v priebehu dvoch minút opäť inkasovali dva góly. Pri hre piatich proti piatim skóroval Chris Butler a skóre uzavrel v 45. min Bobby Ryan.

Výsledok - H-skupina:
Góly: 17. Pacioretty, 36. Palmieri (C. Atkinson, C. Butler), 38. Faulk (A. Goligoski, Pacioretty), 43. C. Butler (J. Petry, C. Atkinson), 45. B. Ryan (C. Smith)