Štokholm
Rusko
Nórsko
výsledok
ŠTOKHOLM 6. mája (SITA) - Hokejisti Ruska potvrdili úlohu favorita aj vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta, keď v v nedeľu v Štokholme zdolali Nórov 4:2. Rusi boli počas zápasu lepším tímom, ale húževnatí severania podali sympatický výkon a cestu za troma bodmi im riadne skomplikovali. Rusko so 6 bodmi vedie tabuľku S-skupiny.
Rusi síce mali od prvej minúty tlak, ale na gól čakali až do 22. min, keď v presilovke skóroval Pavel Daciuk. V 28. min sa v početnej výhode presadil aj Denis Denisov a "zborná" sa upokojila. Pre ruských hráčov bol veľkou prekážkou mladý brankár Lars Volden. V polovici zápasu znížil Morten Ask pri hre piatich proti trom, o dve minúty vrátil Rusom dvojgólové vedenie Nikolaj Kuľomin. V 36. min využili Nóri Mariusom Holtetom presilovku a črtala sa dráma. V 40. sekunde tretej tretiny však dal upokojujúci gól na 4:2 Alexander Perežogin a Rusko už v ďalšom priebehu dohrávalo v pokojnom tempe.

Výsledok - S-skupina:
Góly: 22. Daciuk (Kalinin, Jemelin), 28. Denisov (Medvedev, Kuznecov), 33. Kuľomin (Malkin), 41. Perežogin (Malkin) - 31. Ask (Holos, Thoresen), 36. Holtet (Skröder, Holos)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kurmann (Švaj.), Patafie (USA) - Arm (Švaj.), Morrison (USA).